Каркасний будинок або будинок з бруса?

Каркасні будинки та будинки з бруса – такі схожі, але в той же час різні. Обидва будинки – дерев’яні, але побудовані за зовсім різними технологіями.

Будинок з бруса або каркасний: що краще?

А також, який будинок більш комфортний, а який – тепліший? Який варіант будівництва більш раціональний і швидкий? Який будинок дорожче і чому?

Для початку порівняю конструктивну схему двох будинків

Основна відмінність криється в стінах. У будинку з бруса стіни на 100% складаються з деревини. У стінах каркасніков всього 10-15% дерева, решта – утеплювач. Це наочно видно на схемі

Каркасний будинок

Силовой каркас состоит из стоек, хэдеров (перемычек, ригелей), укосин и обшивки. Пространство между этими элементами заполняют утеплителем

[ 19459012] Силовий каркас складається зі стійок, хедеров (перемичок, ригелів), укосин і обшивки. Простір між цими елементами заповнюють утеплювачем

Будинок з бруса

Стены в брусовом доме состоят из горизонтальных венцов (они же брусы)

[19459006 ]

Стіни в брусовому будинку складаються з горизонтальних вінців (вони ж бруси)

Перекриття та покрівля в каркаксніах і брусових будинках приблизно однакові. Така ж ситуація з фундаментами. Правда, каркасні будинки легше брусових, тому їх частіше ставлять на фундамент з гвинтових паль. Втім, для НЕ невеликих будиночків з бруса цей варіант теж можна застосувати.

Але в цілому для брусового будинку потрібен більш потужний фундамент, ніж для каркасного (при рівному розмірі будинку)

Тепер поговоримо про види бруса [ 19459013]

Брус застосовують самий різний, тому без цього уточнення порівняння було б занадто загальним.

Натуральний пиляний брус

Натуральный цельный (пиленный) брус – самый дешевый и архаичный вариант. Такие дома в Подмосковье почти не строят. Натуральный брус трескается и деформируется, межвенцовые щели расходятся, и их приходится постоянно законопачивать. Единственное преимущество материала – низкая цена (менее 9.000 рублей за кв. м). 

[19459007 ] Натуральний цільний (пиляний) брус – найдешевший і архаїчний варіант. Такі будинки в Підмосков’ї майже не будують. Натуральний брус тріскається і деформується, межвенцовие щілини розходяться, і їх доводиться постійно законопачувати. Єдина перевага матеріалу – низька ціна (менше 9.000 рублів за кв. М).

Цілісний профільований брус

Профилированный цельный брус – это “средний вариант”. Как и пиленный, он дает усадку 5-7% и сильно трескается. Но за счет прорезанных пазов намного лучше “сидит” на стыках, а межвенцовые щели расходятся значительно меньше.

[19459006 ]

Профільований цілісний брус – це “середній варіант”. Як і пиляний, він дає усадку 5-7% і сильно тріскається. Але за рахунок прорізаних пазів набагато краще “сидить” на стиках, а межвенцовие щілини розходяться значно менше.

Будинки з цільного бруса будують “під усадку”. Збирають коробку і дах, а потім дають дому постояти, зазвичай, до наступного теплого сезону. І тільки після того, як пройде основна усадка деревини, встановлюють вікна та виконують обробку.

Клеєний брус

Профилированный клееный брус – самый качественный, но и самый дорогой вариант. При его производстве используют сухую древесину. Из клееного бруса можно строить “под ключ”.

Профільований клеєний брус – найякісніший, але і найдорожчий варіант. При його виробництві використовують суху деревину. З клеєного бруса можна будувати “під ключ”.

Клеєний брус – преміальний матеріал. Він позбавлений основних недоліків, властивих цілісного брусу.

Подвійний брус

Двухслойный или “тёплый” брус – это недоработанная технология. Хорошая идея – заменить сердцевину бруса на утеплитель, пока не была достойно реализована. Внутри двойного бруса образуется конденсат. И как результат – древесина гниёт.

Двошаровий або “теплий” брус – це недопрацьована технологія. Гарна ідея – замінити серцевину бруса на утеплювач, поки не була гідно реалізована. Усередині подвійного бруса утворюється конденсат. І як результат – деревина гниє.

Оцінивши види бруса, для порівняння з каркасом я виберу два затребуваних варіанти: профільований і клеєний брус.

Два варіанти – натуральний і подвійний брус, я не буду розглядати, так як вони, на мій погляд, не застосовні для будівництва надійних будинків.

Тепер ми можемо перейти до порівняння. Я буду порівнювати каркасніков в “середньому” варіанті з будинками з профільованого масивного та клеєного бруса.

Швидкість будівництва

На будівництво каркасніков і будинки з клеєного бруса потрібно приблизно однакову кількість часу. Будинок площею близько 100 кв. м буде готовий за місяць. Йдеться про стадії готовності “теплий контур” без чистової обробки і фундаменту.

Але будинок з цільного профільованого бруса не варті “під ключ”, так як потрібен час на усадку. При цьому швидкість збірки така ж, як при будівництві з клеєного бруса або за каркасною технологією. Через місяць буде готова тільки коробка, якою ще потрібно “вистоятися”. У підсумку термін будівництва будинку з цільного профільованого бруса складе 6-12 місяців (в залежності від вологості бруса і періоду будівництва).

Разница между строительством под усадку и под ключ

Різниця між будівництвом під усадку і під ключ

Який будинок краще будувати, якщо хочеться швидше відсвяткувати новосілля?

Будинки з клеєного бруса і каркаснікі має порівняні терміни будівництва 1-2 місяці. Це швидкобудуюємі варіанти.

Будівництво будинку з цільного бруса розтягнеться на 6-12 місяців, так як потрібен час на усадку.

Теплотехніка. Який будинок тепліше?

Продавці будинків з бруса стверджують, що дерево – “теплий” матеріал. Дійсно, теплопровідність деревини нижче, ніж цегли або бетону. Але значно вище, ніж утеплювача (з якого на 85% складаються стіни каркасного будинку).

Зробимо теплотехнічний розрахунок стіни з бруса 200 мм :

[19459002 ]

Сопротивление теплопередаче составило R=1.59 (м²•˚С)/Вт, что на 47% ниже нормы для московского региона. И это без учета трещин бруса и неплотности межвенцовых целей (мостиков холода).

Опір теплопередачі склало R = 1.59 (м • ° С) / Вт, що на 47% нижче норми для московського регіону. І це без урахування тріщин бруса і нещільності міжвінцевих цілей (містків холоду).

Тепер розрахунок стіни “150-го” каркасніков :

[ 19459001]

Сопротивление теплопередаче составило R=3.58 (м²•˚С)/Вт, что на 20% выше нормы для московского региона. И это каркас без перекрёстного утепления, с которым значение R достигнет 4,6 (м²•˚С)/Вт.

Опір теплопередачі склало R = 3.58 (м • ° С) / Вт, що на 20% вище норми для московського регіону . І це каркас без перехресного утеплення, з яким значення R досягне 4,6 (м • ° С) / Вт.

Будинки з бруса не енергоефективні. На їх опалення потрібно на 50-60% більше енергії. Тому я не рекомендую вибирати будинки з бруса для постійного проживання. Міф про “теплих” зрубах придумали нечесні продавці.

А чи можна [19459012 ] утеплити будинок з бруса?

Можна. Але, на мій погляд, це невиправдано. Адже сенс будівництва з бруса – отримати натуральний будинок з дерева. До того ж, утеплення – це додаткові витрати.

Експлуатаційні якості

Хороший каркасніков – це досить безпроблемний будинок. Звичайно, через 10-20 років буде потрібно ремонт. Але будь-які споруди вимагають профілактики і обслуговування.

Если за домом из бруса не ухаживать, через 5-10 лет его стены будут выглядеть примерно так

Якщо за будинком з бруса не доглядати, через 5-10 років його стіни будуть виглядати приблизно так

Експлуатація будинку з бруса значне складніше. По-перше, кожні 5-10 років потрібно міняти лакофарбове покриття. Інакше деревина почне темніти, а потім гнити. Як мінімум, будинок буде виглядати непривабливо, а при несприятливих умовах почне швидко руйнуватися.

По-друге, брус “живе своїм життям” – розширюється, звужується, скручується, деформується, тріскається. Це природна властивість деревини. Як результат – тріщини і розходяться межвенцовие щілини.

Звичайно, клеєний брус менше схильний до деформації, ніж цілісний. Але все-таки, деревина залишається деревиною. У відкритому вигляді матеріал вимагає захисту.

Але ж каркасний будинок теж дерев’яний, чому з ним менше проблем?

В конструктиві каркасніков тільки 15% дерева. Тому деформації, пов’язані зі зміною вологості, незначні. До того ж, дерев’яні конструкції не контактують із середовищем, перебуваючи всередині стінового “пирога”. Відповідно, дерев’яний каркас працює в більш стабільному стані, ніж брус.

Експлуатація каркасних будинків простіше, ніж будинків з бруса. Каркасніков не вимагає освіження лаку і ущільнення щілинних щілин. Звичайно, мова йде про хороше каркасному будинку, побудованому за технологією.

Довговічність

Теоретичний термін служби каркасніков і будинків з бруса – 50 років. Є будинки, які простояли 100 і більше років.

Але термін служби дерев’яного будинку, в першу чергу, залежить від якості будівництва. Другий важливий фактор – своєчасне обслуговування, особливо, це важливо для будинків з бруса.

За умови якісної споруди і правильної експлуатації, і каркасні будинки, і будинки з бруса однаково довговічні. Ефективний термін служби складає 50 років.

Внутрішній мікроклімат

Особливість дерев’яних будинків – комфортна атмосфера. Деревина “дихає”, тому в приміщенні підтримується оптимальний мікроклімат. Це вагома перевага будинків з бруса і колоди. До того ж, поки будинок новий, дерево приємно пахне.

Вы тоже почувствовали уют и запах дерева? Это дом из бруса:)

Ви теж відчули затишок і запах дерева? Це будинок з бруса 🙂

Стіни каркасніков, найчастіше, непроникні. Але є “еко” -варіанти, побудовані по скандинавської каркасною технологією. Якщо відмовитися від непроникною пароізоляції і використовувати деревне утеплювач, можна домогтися ефекту “дихаючих” стін.

В этом эко-каркасном доме будет применен древесный утеплитель и проницаемые древесные плиты обшивки "Белтермо"

В цьому еко-каркасному будинку буде застосований деревне утеплювач і проникні деревні плити обшивки “Белтермо “

Архітектура і зовнішній вигляд

Складно сказати, які будинки красивіше – вони просто різні.

За каркасною технологією будують будинки в найрізноманітніших стилях – від вітчизняної заміської “класики” до модного Барнхауса. Дуже популярна скандинавська стилістика.

Каркасный дом в скандинавском (норвежском) стиле

Каркасний будинок в скандинавському (норвезькому) стилі

Будинки з бруса по стилю схожі на Теремки та хати – з хитромудрим фасадом і химерним декором. Бувають і прості брусові будинки “а-ля сарай” і навіть споруди в стилі шале. Вибір архітектурних варіацій досить великий, але всі вони так чи інакше стилізовані під зруб або терем.

Дом из клееного бруса

Будинок з клеєного бруса

[ 19459012] А який будинок вибрати?

Архітектурний стиль – справа смаку. Тому, вибираючи будинок за зовнішнім виглядом, краще покладатися на особисті уподобання.

Ціна

Хороший каркасний будинок коштує приблизно стільки ж, скільки будинок з цільного профільованого бруса в середній комплектації. Це прямі конкуренти за ціною.

Ціна будинку з клеєного бруса значно вище.

Для порівняння я вибрав два варіанти бруса – профільований цільний і клеєний. Я привів комплектацію будинків і їх вартість в таблиці. На жаль, я не можу розмістити таблицю в Дзене. Тому пропоную вам подивитися докладний порівняння каркасних будинків і будинків з бруса на нашому сайті.

Підіб’ємо підсумок

І все-таки, які вдома краще?

Найкращий будинок – це той будинок, який підходить саме вам. І, звичайно, він повинен бути надійним, зручним і красивим.

Вибираючи будинок, важливо розуміти, як він буде використовуватися.

  • Для постійного проживання краще вибрати каркасний будинок як найбільш енергоефективний варіант.
  • Брус – хороший варіант для будівництва сезонного заміського будинку, другого або гостьового, будинки-лазні.

Також важливо зважити свої фінансові можливості.

  • каркасніков – хороший варіант за критерієм “ціна-якість”. Витрати на опалення і обслуговування каркасного будинку не високі.
  • Профільований цілісний брус – доступний матюкав. Непоганий варіант, якщо Ви хочете дерев’яний будинок, але не готові платити за клеєний брус. Однак потрібно врахувати подальші витрати на опалення і обслуговування. Вам доведеться змиритися з тріщинами в брусі і розходяться Межвенцовая щілинами. Будинок з цільного бруса неможливо побудувати швидко, будівництво розтягнеться на 6-12 місяців.
  • Клеєний брус – дорогий, але хороший дерев’яний будинок. Варіант для тих, хто хоче надійний будинок з бруса і готовий за це заплатити (в тому числі за обслуговування і опалення). Клеєний брус також вимагає заміни лакофарбового покриття, але практично не тріскається і не має серйозних проблем з Межвенцовая швами.

Сподіваюся, наш огляд допоможе вам вибрати оптимальний варіант.

Який будинок виберете ви і чому?

Підписуйтесь на наш канал: zen.yandex.ru

Ми регулярно готуємо інформативні статті про заміських будинках [ 19459013]

Наш сайт: https: // ndk-karkasnue-doma .ru

Ми в Інстаграм: [19459035 ] https://www.instagram.com/ndk_stroj/